![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11928282
*
nr 1192 8282
Olle Hanspers
(f. 1923), Sverige
Etsning, 1994, Med dedikation. Motivet: 59x44
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2018
kl 19:40:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/6 08:07:42
1
300 kr
26/6 16:35:40
2
400 kr
2/7 19:35:56
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik olle hanspers svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14
-
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:29
*
Olle Hanspers
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
nr 1192 8282
Olle Hanspers
(f. 1923), Sverige
Etsning, 1994, Med dedikation. Motivet: 59x44
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/6 08:07:42 | 1 | 300 kr |
26/6 16:35:40 | 2 | 400 kr |
2/7 19:35:56 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik olle hanspers svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14 -
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:29